מאיזה גיל ניתן לבצע בדיקת שמיעה?

מהי בדיקת שמיעה ומדוע חשוב להקפיד על ביצוע שגרתי של בדיקה זו?

חוש השמיעה שלנו הוא אחד החלקים החשובים ביותר בשגרת החיים שלנו, החל בדיבור ובתקשורת שלנו עם הסביבה וכלה ביכולת שלנו ליהנות ממוזיקה. חוש השמיעה הוא חשוב במיוחד עבור ילדים, שכן הוא מהווה חלק משמעותי מאוד מתהליך ההתפתחות שלהם ומהתקשורת התקינה שלהם עם הסביבה. את איכותה של השמיעה אצל כל אחד ואחד מאתנו אנחנו מאפיינים באמצעות בדיקת שמיעה שנערכת במכון שמיעה איכותי. עם זאת, הורים רבים בוודאי שואלים את עצמם מאיזה גיל יוכלו לקחת את הילדים שלהם לבדיקת שמיעה, בוודאי אם יש חשד שהילד לא שומע את הסביבה שלו בצורה טובה.

מאיזה גיל נוכל לבצע בדיקת שמיעה איכותית במסגרת מכון שמיעה?

  • במידה ואתם כהורים חוששים שהילד שלכם לא שומע כמו שצריך, אסור להסס וכדאי לקחת אותו למסגרת של מכון שמיעה בדיקת שמיעה - מאיזה גיל?שיבצע עבורכם בדיקת שמיעה איכותית. בדיקות שמיעה מקצועיות ורגישות לילדים ניתן להתחיל לבצע מגיל שבוע בלבד, כשבכל גיל בדיקת השמיעה מותאמת לרמת ההתפתחות והרגישות לגירויים של הילד. בדיקת שמיעה לתינוק בן שבוע היא בדיקה שמתעסקת בתגובה לגירויים קוליים בולטים, שכן עד גיל 6 חודשים לא מצופה מהילד להסב את ראשו לאחר גירוי רעש.
  • בגיל שנה בדיקת השמיעה משתנה והיא כוללת השמעת קולות של ממש דרך רמקולים ותגובה של הילד לקולות אלה – החל בפתיחת עיניים דרך ביטויים בולטים של קשב ושל הסטת מבט וראש. בגיל שנתיים בדיקת השמיעה כבר תכלול בקשות מהילד ותשומת לב שלו כלפי חפצים שונים בחדר, תוך בדיקה של יכולת הילד ליצור תקשורת איכותית עם הסביבה שלו בשמיעה ובדיבור.

אם יש לכם ספק לגבי ילדכם, אל תהססו לבדוק אותם

במקרים רבים אנחנו מאפיינים את הילדים שלנו כלוקים בשמיעה בלי שהדבר נכון, או שאנחנו לא מאפיינים בזמן את לקות השמיעה של הילדים שלנו שיכולה להוביל למשבר בהתפתחות. אסור לנו להשלים עם המצב הזה, ובחשש הקטן ביותר מומלץ שניקח את הילד לבדיקת שמיעה איכותית במסגרת מקצועית של מכון שמיעה שעובד עם ילדים היטב.