מאיזה גיל ניתן לבצע ברית מילה

ברית מילה לפי ההלכה
ברית מילה היא אחד הטקסים המוקדמים ביותר שמתבצעים באולם אירועים ורובנו משתתפים בהם בתור הגורם החשוב ביותר אפילו בגיל שאנחנו לא יודעים מי אנחנו ושאנחנו בכלל חיים. ברית מילה הוא טקס עתיק מאוד שנמצא במסורת כבר שנים רבות והוא אחד מסימני ההיכר ש להעם היהודי. את הטקס מבצעים בדרך כלל בבית כנסת ולאחר מכן ניתן לחגוג באולם אירועים כראוי למסורת שהתפתחה אצל ישראלים רבים. לא הרבה אנשים יודעים את הכל לגבי ברית מילה, מהם הנהלים לגבי ביצוע, מי מבצע אותה, מיהו המוהל ומיהו הסנדק וכולה. גם לגבי שאלת הגיל לברית המילה לא כולם בטוחים כאשר לפעמים צצות בעיות שלא מאפשרות לבצע את הטקס בנוהל הקבוע.
מאיזה גיל ניתן לבצע ברית מילה?
• לפי ההלכה ולפי התורה ברית מילה יכולה להיות מבוצעת מגיל שמונה ימים. אנשים רבים שמגיעים לאולם אירועים כדי לצפות במאורע חושבים שזהו גיל מוקדם מאוד אך למעשה זוהי המסורת במיטבה. מגיל שמונה ימים ניתן לבצע את החתך בעורלה של התינוק ולאחר מכן הוא יהודי מן המניין. מגיל שמונה ימים כאשר אין בעיה בריאותית כלשהי ניתן לבצע את הטקס במלואו וגיל מוקדם יותר מכך יכול להיות מסוכן אך למעשה הוא גם מנוגד לכללים של המסורת היהודית וזו הרי הסיבה שמבצעים את הטקס מלכתחילה.
• פעמים רבות קורה מצב בו רופא ממליץ לא לבצע את הברית ולפחות לא בזמן הקרוב. במהלך הברית יכול להתפתח זיהום אצל התינוק בגלל החתך שמבצעים אצלו ולכן יש צורך להישמר עד גיל מאוחר יותר ואז אם רוצים אפשר לחשוב על ביצוע הטקס. תמיד מומלץ לקבל חוות דעת מרופא לפי שמבצעים ברית גם אם הכול תקין וכשורה אצל הילד. עדיין מדובר בהליך כירורגי לכל דבר ולא מבצע אותו רופא.
ברית מילה בתנאים סטריליים בלבד
חשוב מאוד לשמור על סטריליות בכל מה שקשור לברית מילה בעיקר אם היא מתבצעת באולם אירועים. מדובר על גיל קטן ביותר של כמה ימים ספורים ועם כל הרצון לקיים את המסורת חשוב מאוד לשמור על סביבה נקייה ואיכותית שבה יתבצע הטקס. הטקס עצמו קצר מאוד ויש האומרים כי הכאב מינימלי אך עדיין מדובר בעולל טרי שלפני קצת יותר משבוע נולד ולכן יש צורך להישמר היטב.