מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הצרת קיבה?

ניתוח הצרת קיבה הוא ניתוח שנותן פתרון לאחת מבעיות הבריאות הקשות של ימינו

בשנים האחרונות, ניתוחי הצרת קיבה הולכים ותופסים יותר ויותר תאוצה ופרסום בציבור הרחב. ניתוח הצרת קיבה הוא למעשה ניתוח בריאטרי (ניתוח לטיפול בהשמנת יתר חולנית), שנועד לתת מענה לאנשים בעלי השמנת יתר עם BMI של יותר מ-35. בדרך כלל, השמנת יתר שכזו המצריכה ניתוח תהיה מלווה גם במחלות שנגרמות ממנה, כמו סוכרת סוג 2 או לחץ דם גבוה. בכל מקרה, ניתוח הצרת הקיבה עצמו הוא ניתוח המתבצע בשיטה פולשנית זעירה, ובו למעשה מותקנת טבעת סביב החלק העליון של קיבת המטופל. מבחינת סיכונים, ישנם מצבים שבהם רשלנות רפואית בניתוח יכולה לגרום להתקנה לא איכותית, מה שיכול לגרום לזיהומים ומחלות קיבה.

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הצרת קיבה, ובמה עוד הדבר תלוי?

• מאיזה גיל מבצעים את הניתוח? ניתוח הצרת קיבה הוא ניתוח רלוונטי אך ורק מגיל 18 ומעלה. גם עברשלנות רפואית בניתוחור מי שה-BMI שלו גבוה מ-35 לפני גיל 18 (וזהו מצב קיצוני ומסוכן בפני עצמו), לא מבצעים ניתוחי הצרת קיבה שכן הגוף עדיין לא סיים את התבגרותו ויכול להיות בכך מימד של סכנה. ביצוע ניתוח הצרת קיבה למטופלים מתחת לגיל 18 נשמע אולי אטרקטיבי, אבל מדובר ברשלנות רפואית בניתוח לכל דבר ועניין.
• תנאים נוספים – ישנם לא מעט תנאים לביצוע ניתוח הצרת קיבה, כמו לביצוע של כל ניתוח אחר – חשוב לבדוק רגישויות לתרופות, מחלות רקע וכדומה. מעבר לכך, כשאדם נכנס לניתוח להצרת קיבה הוא צריך להבין שמדובר בתהליך לא קצר, שבו הוא צריך לצרוך מולטיויטמינים ולהקפיד על שגרה של פעילות גופנית בכדי שהגוף שלו יסתגל למצב החדש, שיכול להיות גם זעזוע לא קטן.

 

ביצוע של ניתוח הצרת קיבה בתנאים שאינם התנאים המחייבים הוא רשלנות לכל דבר

כאשר רופא מבצע את ניתוח הצרת הקיבה בצורה רשלנית, או כאשר הוא מבצע אותו למטופל צעיר מדי או כזה שאינו עומד בתנאי הבסיס לביצוע הניתוח, זהו מצב חמור ביותר – מצב של רשלנות רפואית בניתוח. אל תחשפו את עצמכם למצב שבו אתם עשויים להיפגע.