מאיזה גיל ניתן לבצע עבודות של צביעת מתכות?

אחת מהעבודות הנפוצות מזה שנים רבות, היא העבודה של צביעת מתכות. מדוע זה כה נפוץ? משום שכיום מייצרים מוצרים רבים ממתכות, ואלו לא יכולות להישאר חשופות לגמרי – ולכן יש להשתמש בטכניקות מיוחדות של צביעה – למשל צביעה אלקטרוסטטית, צביעה רטובה, צביעה בתנור, ועוד. מאחר שזה המצב, יש לא מעט צעירים שרוצים להתחיל לעבוד בתחום, שללא ספק יכול להיות מכניס. אבל החל מאיזה גיל מותר בכלל לעבוד בתחום?

בואו נראה מה החוק אומר ומהן התקנות

  • עבודה עד גיל 16 – פורמלית, החל מגיל 14 מותר לכם להתחיל לעבוד בתחום של צביעת מתכות, אבל קחו בחשבון שעד גיל 16 תוכלו לעבוד רק בחופשת הקיץ. ברוב המצבעות, מעוניינים בעובדים קבועים ולא באנשים שיכולים לעבוד חודשיים בשנה, ולכן צריך להקפיד על כך.
  • רק עבודות קלות – מגבלה נוספת שיש על עבודה עד לגיל 16 היא שמותר לכם לבצע רק עבודות קלות. מה זה אומר? שבני נוער יכולים לעבוד בעיקר בעבודות של שירות ומכירה וכן בעבודה משרדית. העבודה של צביעת מתכות לא עונה להגדרה הזו – לרוב יש לעבוד עם ציוד כבד ועם מכשירים מיוחדים, ולכן לפי רוב, משרד הרווחה לא מאשר העסקה של בני נוער מתחת לגיל 16 בתחום.
  • מה יקרה אחרי גיל 16? – אז רוב החסמים מוסרים ברוב המקרים. קודם כל מותר לכם לעבוד גם במהלך שנת הלימודים (אבל רק לאחר שעות הלימודים), ואז גם לפי החוק מותר לכם לבצע עבודות פיזיות, כגון עבודות של צביעת מתכות. שימו לב רק שהמעסיק מוכן להעסיק אתכם בשעות אחה"צ והערב, כדי שלא תפסידו לימודים.
  • ואחרי גיל 18? – כאן כבר אין שום מגבלה, מרגע שהגעתם לגיל 18 וגם סיימתם את הלימודים, אתם יכולים לעבוד במשרה מלאה בתחום – וזה פתרון נוח לפני הגיוס או אחרי השחרור.

צביעת מתכות

עבודה נוחה מאד לצעירים

כפי שאתם רואים, החל מגיל 16, תוכלו למצוא לעצמכם משרה מכניסה למדי בתחום של צביעת מתכות. גם אם בהתחלה תתחילו במשרה זוטרה יחסית בתחום, הרי שאפשר שככל שתקדימו להתחיל – כך תצברו יותר ניסיון חיוני להמשך.