מאיזה גיל ניתן להיות אוטם גגות?

תחום האיטום הוא תחום שיש באנשי מקצוע בו נחיצות רבה מאוד

כל מי שמבין דבר או שניים באיטום גגות, מבין את החשיבות העצומה שיש לתחום העיסוק הזה בעולם שבו אנחנו חיים. כיום, ישנה חשיבות מהותית ביותר לרמת הבידוד והאיטום של כל מבנה מודרני, בדגש על ימי החורף הגשומים שבהם בתים שלא אטומים בצורה נכונה יכולים לסבול מכך רבות. משום שכל אחד ואחד מאתנו רוצה להבטיח בבית ובמקום העבודה שלו את המרחב הסטרילי, הנקי, היבש והמתאים ביותר – צריך להשקיע לא מעט בעבודות איטום איכותיות, והדגש לכך הוא ביצוע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומקצועיים בתחום זה. השורה התחתונה היא שאנשי המקצוע האלה, אוטמי גגות, הם מקצוענים בעלי נחיצות גבוהה מאוד בסביבה מודרני כמו שלנו – ומשום כך גם פוטנציאל העבודה הוא גבוה ביותר. אם גם אתם רוצים לעבוד בתחום זה, ולא יודעים באיזה גיל אפשר להתחיל לעבוד – ננסה לתת לכם קצת רקע.

מאיזה גיל ניתן להתחיל לעבוד כאוטמי גגות? מהם התנאים לעבודה בתחום?

  • מה נדרש בכדי לעבוד באיטום? עבודה באיטום גגות היא עבודה שרובה פיזית, ובכדי לעבוד כקבלנים של ממש כולל תכנון, בדיקה ויישום של איטום – נדרשת הכשרה בתחום האיטום על ידי מכללה מקצועית המסמיכה בתחום זה, ועוד קודם ללימודים נדרש ניסיון לא מבוטל בענף הבנייה או בתחום האיטום ממש. עם זאת, בכדי לעבוד בתחום האיטום כעובדים ופועלים ולא בהכרח כקבלנים של ממש – המגבלות הן הרבה יותר בסיסיות, ואין צורך בהכשרה כלשהי אלא רק בחניכה של אוטם מנוסה ומוסמך יותר, והמגבלות הן למעשה המגבלות הקיימות על תעסוקת קטינים במדינת ישראל. מבחינת גיל, נבין בדיוק במה מדובר בעוד רגע – אבל חשוב להבין שכמעט כל מי שיש לו את היכולות הפיזיות ואת הרצון לעבוד בתחום האיטום יכול לעשות זאת במסגרת כזו או אחרת, עם לימודים או בלעדיהם.
  • מאיזה גיל אפשר לעבוד? הגיל שבו אפשר להתחיל לעבוד כפועלים בתחום של איטום גגות הוא גיל 16, בהתאם לחוקים על העסקת קטינים במדינת ישראל. בכדי ללמוד קבלנות איטום של ממש, ולהתחיל תעסוקה כאוטמים מקצועיים לכל דבר ועניין, יש צורך בניסיון קודם כלשהו על פי רוב, ונדרשת הכשרה של מספר חודשים במסגרת מכללה מקצועית שמציעה לימודים כאלה. ניתן להגיע כי בגיל 19-20 לכל המוקדם ניתן ללמוד קבלנות בתחום, ובדרך כלל הדבר יקרה בגיל מאוחר יותר.

עבודה בתחום האיטום היא עבודה שאפשר להתחיל יחסית מוקדם – ולהתקדם בה לא מעט

איטום גגות הוא תחום מקצועי בעל חשיבות קריטית בכל בניין – בין אם בבדיקות ובאיטום מחודש של בנייני מגורים קיימים, ובין אם בתכנון וביישום של איטום בבניינים חדשים שנבנים. כעת, אתם יודעים מה נדרש מכם ומאיזה גיל ניתן להיכנס לתחום עבודה מקצועי זה.