מאיזה גיל ניתן להיות ספר כלבים?

ספרות כלבים – הרבה יותר מהפעלה של מכונות תספורת לכלבים

עולם הטיפוח והדאגה לבעלי חיים הוא עולם שתופס יותר ויותר נפח בשנים האחרונות, כשהיום כבר ברור לנו מה שלא היה ברור בעבר – בעלי החיים שלנו, ובייחוד הכלבים שלנו, ראויים לטיפוח ולטיפול בשערם הרב בדיוק כמו שבני אדם ראויים לכך ואף יותר. הכלבים שלנו נושאים עליהם הרבה מאוד פרווה, ואת הפרווה הזו צריך לעצב ולטפח הן מבחינה אסתטית והן מבחינת הנוחיות של הכלב. ספרות כלבים היא הרבה יותר מהפעלה פשוטה של מכונת תספורת לכלבים, מדובר במקצוע רציני ואיכותי שהדרישות לעבודה בו הן רבות ואיכותיות, ונדרשת מקצועיות רבה בכדי לבצע אותו בהצלחה, כולל מסגרת לימודית איכותית. כעת נגע בדרישות הקבלה למסגרות לימוד אלה.

מאיזה גיל ניתן להיות ספר כלבים ומהן הדרישות למקצוע זה?

  • בתור התחלה, דרישות הקבלה ללימודי ספרות כלבים הם 12 שנות לימוד (או יותר כמובן). מכאן ניתן להבין שהגיל המינימלי ספרות כלביםשבו אנחנו נוכל להתחיל בלימודים אלה הוא גיל 18, כשהלימודים עצמם יימשכו בין 180 ל-230 שעות לימוד במתכונת חד או דו שבועית. מכאן ניתן להבין שאפשרויות התעסוקה במקצוע זה יאפשרו לנו להתחיל לעסוק בו לאחר לימודים מקיפים בגיל 20-21 לכל הפחות.
  • מעבר לתנאי הקבלה ללימודים אלה, חשוב להבין גם את הרכבם ואת העוגנים המרכזיים ותחומי הלימוד בהם. במסגרת הקורסים הללו לומדים התלמידים עיצוב וטיפוח לכלב, סוגים שונים של פרוות בכלבים שונים, שימוש במספריים ובמכונות תספורת לכלבים להשגת מטרות שונות, עזרה ראשונה ותנאים היגייניים הכרחיים לתספורות ועוד תחומים רבים שמרכיבים את העבודה החשובה של ספר כלבים.

גישה איכותית לבעלי חיים

מעבר לגיל ומעבר לדרישות הפדגוגיות בלימודי ספרות כלבים, הדבר החשוב ביותר בעבודה עם בעלי חיים הוא גישה סבלנית, מקבלת ואוהבת לבעלי חיים ככלל. לא כל מי שיצליח להפעיל מכונות תספורת לכלבים בצורה טובה יהיה ספר כלבים טוב, ומה שמבדיל בין מי שמצליח בתחום זה לבין מי שהוא לא מתאים לו, זה בעיקר הגישה האיכותית לכלבים (וגם לבעלים).