מאיזה גיל ניתן להתחיל לימודי אינסטלציה?

מהתקנת ברזים למטבח ועד תיקון אסלות – האינסטלטור הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים בחיים שלנו

ישנם כמה וכמה אנשי מקצוע שגם אם אנחנו לא מבינים את חשיבותם לשגרת החיים התקינה שלנו, מדובר בחשיבות גדולה מאוד שנבין רק בעת משבר. אחד מאנשי המקצוע הללו הוא השרברב, שידוע גם בתור אינסטלטור. השרברב מבצע עבורנו בבית מגוון של עבודות, שחלקן יהיו דחופות וחשובות מאוד לשגרת החיים התקינה שלנו. החל בהתקנה שגרתית של ברזים למטבח וכלה בפתיחה של סתימה או סגירה של פיצוץ בצנרת הבית – השרברב מבצע עבורנו עבודות חשובות, דחופות ורגישות בחיי הבית שלנו. בהתחשב בכך, הביקוש למקצוע הוא רחב מאוד ולא צפוי לדעוך אי פעם. אם אנחנו רוצים לעסוק במקצוע זה, חשוב להבין מהו התהליך של לימודי השרברבות וכיצד נגיע למצב של התמחות ועיסוק במקצוע זה.

מאיזה גיל ניתן להתחיל את לימודי השרברבות?

  • לימודי השרברבות הם לימודי תעודה, שניתנת למסיימי הקורס על ידי משרד הכלכלה. תנאי הקבלה של לימודי השרברבות הם לימודי אינסטלציהתעודה שמעידה על תשע שנות לימוד, אך מבחינת גיל הכניסה לקורס תהיה מגיל 18 ומעלה מלבד מקרים מיוחדים שמאושרים בצורה פרטנית. חשוב להבין שהעיסוק עצמו בשרברבות הוא עיסוק תובעני שבמקרים רבים יהיה גם מסביב לשעון, ולכן נחוצה בגרות נפשית מעבר לבגרות הפיזית בכדי לעסוק במקצוע זה בצורה איכותית. במרבית המקרים, הכשרת השרברב תתבצע גם בתהליך של התמחות בת כמה שנים עם אינסטלטור מומחה.
  • לימודי השרברבות נוגעים במבנה מערכת הצנרת הביתית והציבורית, ובצורה הנכונה של טיפול ותיקון מערכות שונות בתחום זה. החל מתיקון והתקנה של ברזים למטבח וכלה בתכנון נכון של מערכת צנרת שלמה, לימודי השרברבות מקיפים את כלל התחומים המקצועיים פדגוגית, ונותנים לנו את הכלים האיכותיים ביותר לעסוק בידינו במקצוע ולצבור את הניסיון ההכרחי.

מקצוע מבוקש, מכובד ובעל אפשרויות תעסוקה רחבות

מקצוע האינסטלטור הוא מקצוע שיש בו הרבה יותר מתיקון ברזים למטבח. מדובר במקצוע מכובד שיש בו אפשרויות רבות של התקדמות ופרנסה יציבה ובטוחה לאורך זמן, בין אם אנחנו עובדים במסגרת פרטית ובין אם במסגרת חברה או שירות מקיף וגדול יותר.