מאיזה גיל ניתן ללכת למלון ללא ליווי מבוגר?

יש מספר פרמטרים הקובעים מאיזה גיל ניתן לבצע הזמנה בבית הארחה בארץ ובעולם. במאמר הבא נסביר על הפרמטרים הללו וננסה להבין את ההיגיון שעומד מאחוריהם

הזמנת חדר באכסניה או בית הארחה יכולה להיות חוויה נהדרת עבור ילדים ובני נוער. הזמנה מן הסוג הזה מעניקה לנערים אחריות, מאפשרת להם לבלות בפרטיות עם חברים או בני זוג וגם מבטיחה עבורם בילוי בלתי נשכח. יחד עם זאת, רוב המקומות בארץ ובעולם נגד קבלת אורחים מתחת לגיל 18 וזאת משלל סיבות.

מאיזה גיל הולכים למלון

צעירים עלולים להסב נזק לבתי הארחה, לפגוע במוניטין וגם לפגום בשהות של שאר האורחים. כתוצאה מכך מפעילים בתי הארחה ובעיקר רשתות גדולות מאבטחים שתפקידם למנוע כניסה של צעירים שאינם אורחים. חשש נוסף הוא מסיכון בטיחותי הנשקף לבני נוער וצעירים הנמצאים לבדם בחדר. מעבר לכך, באופן עקרוני קשה לחייב אותם על נזקים ולרובם אין כרטיס אשראי המאפשר הטלת סנקציות.

פרמטרים המשפיעים על גיל ההזמנה

יש מספר גורמים יחסית קבועים הקובעים מאיזה גיל ניתן לבצע הזמנה ולהגיע ללא ליווי מבוגר:

א. סוג המקום – זהו הפרמטר המרכזי והחשוב מבין כל מערכת השיקולים. בתי הארחה ואכסניות נוער לדוגמא מאפשרים אירוח לילדים מתחת לגיל 18, בעוד בתי מלון מפוארים ואקסקלוסיביים לא יסכימו. ככל שהמקום יותר יוקרתי כך יורד הסיכוי להזמנת חדר מתחת לגיל 18. נציגי המקום מבררים מראש מה גיל המוזמנים, מבקשים פרטים אישיים וגם מונעים כניסה של צעירים ללא ליווי מבוגר.

ב. מיקום גיאוגרפי – בתי הארחה באילת נחשבים גמישים ביחס למקומות בתל אביב, בחיפה או בירושלים. עיר נופש כמו אילת לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על הגעה של צעירים ובני נוער. תופעה דומה אפשר לראות גם במדינות נוספות ברחבי העולם, בעיקר במקומות קרובים כמו קפריסין ויוון.

ג. הפקות ומסיבות נוער – יש הפקות מיוחדות לבני נוער הנערכות בבתי מלון ובמסגרתן ניתן להגיע ללא ליווי מבוגר גם מתחת לגיל 18. הפקות אלו נערכות בתקופת החופש הגדול והן נחשבות חלק בלתי נפרד מעולם הפנאי והבילויים של צעירים ובני נוער. מי שרוצה להגיע להפקה כזו צריך לברר מראש מה הגיל המינימאלי.

מה עושים אחרי שבוחרים מקום?

גם אחרי שמוצאים מקום המסכים לתת חדר לאורחים מתחת לגיל 18 חשוב להקפיד על התנהגות תקינה וראויה. אין לעבור על חוקי המקום, להכניס אלכוהול לחדר או להזיק לחדרים, לבריכה או לשאר המתקנים. יש להגיע אל המקום בזמן ולצאת לפי ההתחייבות הניתנת מראש. במידה ובוחרים לשלם על החדר במזומן, כדאי לבדוק מול נציגי הקבלה מה התנאים המדויקים וכך להימנע מעוגמת נפש.

בשורה התחתונה, אפשר להגיע למלון ללא ליווי מבוגר רק בסיטואציות ספציפיות. ברוב המקרים יש צורך במבוגר מעל גיל 18 או מינימום 17 שייקח עליו את האחריות.