מאיזה גיל ניתן ללמוד לימודי חשמל?

החשמל הוא הכוח שמניע את העולם שלנו, והעוסקים בו הם אנשי מקצוע חשובים

החשמל הוא הכוח המניע שמפעיל כמעט כל מכשיר וכל פעולה שאנחנו עושים בחיי היום יום שלנו. החל מרמת המטענים של הטלפון שלנו ועד הפעלה של מכונות ענק במפעלים תעשייתיים בקנה מידה לאומי, כולם צריכים חשמל וכתוצאה מכך כולם גם צריכים אנשי מקצוע שיודעים לעבוד עם חשמל. חשמלאים הם אנשי מקצוע בביקוש גבוה מתמיד שלא צפוי לדעוך אלא רק להתרחב עם השנים, כשכל חשמלאי מקוטלג ומדורג לפי התמחות ודרג. ניתן להבין שלא כל מי שיודע מה זה שנאים וכיצד לתקן אותם הוא חשמלאי איכותי, אלא מי שמבין את כל המערכת ויודע לטפל בה בצורה האיכותית ביותר יהיה חשמלאי איכותי. כעת ניגע בלימודים הללו, בדרישות הקבלה אליהן ובגיל שבו ניתן להתחיל ללמוד אותם.

מאיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד לימודי חשמל מקצועיים לעיסוק בתחום?

  • לימודי חשמל הם לימודים שפותחים לנו את הדלת למקצוע איכותי ומבוקש ברמה גבוהה מאוד בשוק העבודה הישראלי. שנאים הלימודים הם לימודי תעודה שמוכרים על ידי משרד הכלכלה, וניתן להתחיל לעסוק בהם רק אם יש לנו 12 שנות לימוד. כתוצאה מכך, אפשר להבין שלימודי חשמל הם רלוונטיים מגיל 18 ומעלה, כשבהחלט מומלץ להמתין עד סוף השירות הצבאי ולנצל את פיקדון המשוחררים בכדי להירשם ללימודים במסגרת לימודית שמוכרת לפירעון פיקדון זה.
  • במסגרת לימודי חשמל וחשמלאות אנחנו לומדים את כלל עקרונות הברזל והידע המקצועי הרלוונטיים לעיסוק בסיסי במקצוע זה. החל מהכרה של החלקים השונים במערכות החשמל – שנאים , מצברים, נגדים וכו' – ועד הבנה של איך המערכת עובדת בצורה רחבה, איך לאפיין תקלות שונות במערכת חשמל ואיך לטפל בהן.

לעסוק בתחום החשמל זה הרבה יותר מלהבין בתיקון מצברים או שנאים

בשביל להיות חשמלאי איכותי צריך יותר מלהבין מה זה שנאים. בשביל להיות חשמלאי איכותי ומקצועי, איש מקצוע מומחה, רציני ומבוקש – אנחנו צריכים לעסוק בידיים שלנו במקצוע הזה ולצבור את ההתמחות הגבוהה ביותר דרך ניסיון. עם זאת, כבר כשאנחנו מסיימים את הלימודים שלנו אנחנו פותחים לעצמנו דלת כניסה לעולם המקצועי הרווחי הזה.