מאיזה גיל ניתן ללמוד לימודי מיגון ואבטחה?

לימודי מיגון ואבטחה יכולים להתאים לכל מי שרוצה לפתח קריירה בתור עצמאי או שכיר. הלימודים נוגעים במגוון רחב של תחומים, לרבות הפעלה והתקנה של מצלמות במעגל סגור, תכנות והתקנת מערכות גילוי פריצה ועוד.

לימודי מיגון ואבטחה מצליחים לשלב בין ידע תיאורטי וניסיון מעשי וניתן להצטרף אליהם גם ללא ניסיון. קהל היעד העיקרי כולל בוגרי 12 שנות לימוד בגיל 21 ומעלה, ללא עבר פלילי ועם עדיפות לשירות צבאי ביחידה קרבית. יחד עם זאת, כדאי ליצור קשר עם נציגי החברות המציעות מסלולי לימודי מיגון ואבטחה ולברר לגבי תנאי קבלה ספציפיים אחרים.

מדוע יש הגבלת גיל?

הגבלת הגיל בלימודי מיגון ואבטחה באה לתת מענה על מספר מטרות. המטרה הראשונה היא לשמור על רמה גבוהה של הקורס ולמנוע חוסר אחידות בידע של המשתתפים. המטרה השנייה היא להבטיחה הכשרה של אנשי מקצוע. סטודנטים מעל גיל 21 חשים מחויבות כלפי תחום הלימודים, בניגוד לסטודנטים צעירים יותר שעוד מחפשים את דרכם.

הגבלת גיל קיימת בהרבה תחומים הקשוים לענף המיגון והאבטחה. יש להביא בחשבון את צבירת הניסיון המעשי של הסטודנטים, המתרחש ברוב המקרים בשטח ותוך כדי עבודה עם סיכון. סטודנטים מתחת לגיל 21 או נטולי עבר צבאי לא יכולים לקחת על עצמם את הסיכון הזה. זו סיבה נוספת בגללה הגבלת גיל היא חלק בלתי נפרד מלימודי מיגון ואבטחה.

טכנאי מצלמות במעגל סגור

גם טכנאים שכבר עובדים בתחום של התקנת מצלמות במעגל סגור או מיגון ואבטחה יכולים להצטרף לקורס ייעודי. במקרה כזה מטרת הקורס היא להרחיב עבור הטכנאים את הידע הקיים. הקורס מעניק לטכנאים שעוסקים בענף המיגון שורה ארוכה של יתרונות:

  • אפשרות להגדיל את השכרמצלמת אבטחה
  • בידול מול מתחרים ובעלי מקצוע
  • הרחבת תחום הידע
  • שיפור רמת המקצועיות

הקורס נערך במסגרת תומכת והוא מועבר על ידי מרצים מנוסים. קורס הפונה לקהל יעד של אנשי מקצוע גם כולל תחומים נרחבים ומקיפים יותר, לרבות יציאה לשטח והתנסות בפרויקטים של מיגון מוסדות ועסקים.