מאיזה גיל ניתן ללמוד לימודי עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא תחום העוסק בתכנון ושינוי חללים פנימיים בתוך מבנים. לימודי עיצוב פנים מתאימים לכל מי שמתעניין בנושאים כמו דקורציה, התאמת חלונות בלגיים לאופי החלל, בחירת ריהוט וכן הלאה. הלימודים נערכים במוסדות המובילים ואפשר לעבור אותם במסלול של לימודי תעודה או במסלול הנדסאי. בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה מציעים לימודי עיצוב פנים במסגרת תואר אקדמי.

הגיל המקובל ללימודי עיצוב פנים הוא 18, וזאת היות ותנאי הקבלה מחייבים סיום של 12 שנות לימוד. גברים ונשים מעל גיל 18 יכולים לפנות לנציגי מוסדות הלימוד ולברר האם הם עומדים בקריטריונים. במהלך הלומדים רוכשים הסטודנטים ארגז כלים מעשי ונחשפים להשפעות תיאורטיות הקשורות לתחום של עיצוב פנים.

מה הקשר בין חלונות בלגיים לבין הדמיית מחשב?

חלונות בלגיים והקשר לעיצוב פנים

לימודי עיצוב פנים מגיל 18 ומעלה הם הזדמנות מצוינת לזהות את הקשר בין האלמנטים הדקורטיביים השונים בחלל הפנים. במילים אחרות, מי שעבר את גיל 18 ורוצה להתחיל מקצוע חדש יכול להשתמש בלימודי עיצוב פנים בתור צעד פתיחה בטוח למדי.
תכנית הלימודים לתואר ראשון לדוגמה כוללת הסמכה מעשית המבוססת על שלושה היבטים:

א. כללים וכלים לייצוג רעיון עיצובי – בנדבך הזה שמים דגש על לימוד הכללים והכלים המשמשים לטובת ייצוג של רעיון עיצובי. כלים אלו יכולים להיות למשל רישום, שרטוט, הדמיה במחשב, בניית מודל תלת ממדי עם קרטון נייר וכן הלאה.

ב. עקרונות תאורטיים בעיצוב – עקרונות תאורטיים הם חלק בלתי נפרד מהלימודים. הם תורמים לשימוש יעיל במרחב ולהתאמת האווירה לתפקיד החדר.

ג. חומרים וציוד פיזי – זהו ההיבט המעשי בו לומדים על החומרים והציוד העומדים לרשות המעצב.

כפי שניתן לראות, שילוב בין שלושת ההיבטים של לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים כפוף ליכולת קוגניטיבית של הסטודנט. זו הסיבה העיקרית למגבלת הגיל ולעבודה שלא כל אחד יכול להתקבל ללימודים. אף על פי כן, מסלולי תעודה או קורסים ספציפיים מקלים על תנאי הקבלה ויכולים להתאים גם לגברים ונשים שעדיין לא הגיעו לגיל 18.