מאיזה גיל ניתן לעבוד במפעל יצור ?

אנשים רבים בגילאים שונים מועסקים במפעלי היצור הרבים אשר פזורים ברחבי הארץ. מפעלים אלו מציעים בדרך כלל מגוון רחב של תפקידים אשר מתאימים עבור קשת רחבה של אנשים, כאשר בחלק מהמקרים גם תנאי ההעסקה נחשבים לנוחים יחסית.

עבודה במפעלים נחשבת פעמים רבות לעבודה מועדפת, כך שצעירים רבים אחרי צבא פונים למשרות אלה. באופן כללי, אנשים רבים מגישים מדי שנה מועמדות לעבודות ייצור במפעלים שונים. העניין הוא שעבודה במפעל יצור כרוכה במקרים רבים במאמץ פיזי, ולא תמיד סוג עבודה זה יתאים עבור כל האנשים בכל הגילאים.

החוק קובע שניתן להעסיק בני נוער מגיל 14 במפעל, אך רק אם מדובר בעבודות קלות שלא כרוכות במאמץ פיזי קשה. בתקנות העבודה של מדינת ישראל מפורטות כל ההסתייגויות באשר לסוגי העבודות האסורות במפעל, שבהן אסור להעסיק קטינים.

 מה צריך לקחת בחשבון טרם תחילת העבודה?העסקת ילדים במפעל - מאיזה גיל?

אם אתם מעוניינים להגיש מועמדות לעבודה במפעל ייצור, חשוב שתיקחו בחשבון בשלב הראשון את העובדה, שכל מפעל מציג תנאי קבלה שונים עבור המשרות השונות. לדוגמה – חלק מהמפעלים יחמירו יותר בנושא של הגבלת גיל מאשר מפעלים אחרים. פרמטר נוסף אותו יש לקחת בחשבון, הוא סוג העבודה והיקף המשרה – גם אם על פי תנאי הקבלה נראה לכם שאתם עונים על כך הקריטריונים, לא בטוח שאותה המשרה תתאים עבורכם אם היא תכלול עמידה רצופה על הרגליים ועבודה פיזית קשה למשך שעות רבות ביום.

גם אם התנאים ושעות העבודה קורצים לכם, כדאי לקחת בחשבון שאם אתם צעירים מדי, מבוגרים מדי או סובלים מבעיות בריאותיות או פיזיות מסוימות – הבריאות צריכה להיות בראש מעיינכם, מה שאומר, שאולי כדאי לשקול את האפשרות להמשיך ולחפש משרה אחרת.

 חשיבות הכנות

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה באחד מאותם מפעלי ייצור, חשוב שתהיו כנים גם עם עצמכם וגם עם המעסיקים הפוטנציאליים. היו ישרים עם עצמכם לגבי רמת המסוגלות שלכם לבצע את העבודה ולעמוד בכל הקשיים הפיזיים אותם היא טומנת בחובה. תנו למעסיקים את כל הפרטים הנכונים לגבי הגיל שלכם ומצבכם הבריאותי. אנשים רבים מרגישים צורך "לעגל פינות" בכדי להעלות את הסיכויים שלהם להתקבל למשרה, אבל כאשר מדובר בעבודה פיזית הכרוכה בסיכונים מסוימים, חשוב לגלות את מלוא הכנות.

* המאמר נכתב באדיבות אופטימום אריזות ומוצרים בע"מ – מומחים באריזות ואקום פורמינג, בליסטרים ומעמדי תצוגה.