מאיזה גיל ניתן לעבור לדיור מוגן

דיור מוגן – מסגרת המגורים הקורצת לחלק גדול מהאוכלוסייה המבוגרת

דיור מוגן הוא למעשה גלגול מודרני מתקדם של מה שאנחנו מכירים בתור בית אבות. למעשה, מסגרת של דיור מוגן היא סוג של מסגרת בית אבות, כשמגיעים אליה אנשים בגיל הפרישה שמעוניינים לחיות חיים באיכות גבוהה, עם מינימום דאגות וסידורים לפרטים אישיים וזוטות, סביבה בטוחה ומוגנת והשפעה נרחבת בחיי הפנאי ובתחביבים. דיור מוגן הוא לא זול, משום שמסגרות איכותיות של דיור מוגן הן מטבען מסגרות שמציעות איכות חיים גבוהה, שאותם קונים בלא מעט כסף. עם זאת, מדובר במקרים רבים בהשקעה חשובה מאין כמותה, ולכן השאלה המתבקשת היא מאיזה גיל ניתן לעבור לדיור מוגן?

מאיזה גיל ניתן לעבור לדיור מוגן? התשובה היא לא חד משמעית

  • באופן ברור למדי, התשובה לשאלה מאיזה גיל ניתן לעבור לדיור מוגן צריכה להיות גיל הפרישה. עם זאת, גיל הפרישה עצמו הוא נושא אישי ופתוח לדיון בחיים של כל אחד מאתנו. יש מאתנו מי שפורש בגיל הפרישה הרשמי, 65, בעוד יש מי שממשיך לעבוד עד גילאים מתקדמים הרבה יותר וישנה גם אוכלוסייה מסודרת מבחינה כלכלית שנוטה לפרוש מוקדם.דיור מוגן
  • אלה כמו אלה יכולים להגיע למסגרת דיור מוגן בהתאם לרצונם. כיום, אנחנו חוזים ביותר ויותר בני 60 שמחליטים לעבור למסגרת של דיור מוגן בכדי ליצור לעצמם את הסביבה הנוחה וחסרת הדאגות במידה הרבה ביותר שניתן. ניתן להבין, אם כן, שאין הגבלת גיל לדיור מוגן אך בהחלט ניתן לאפיין שמתחילים להגיע למסגרת זו בסביבות גיל 60 ומעלה.

לעבור לדיור מוגן זה לחשוב על ההווה ולחשוב על העתיד

דיור מוגן הוא מסגרת אופטימלית ואיכותית עבור כל מי שמעוניין ליצור לעצמו הווה חסר דאגות ועתיד מפנק. מסגרת הדיור המוגן האיכותית תעשה הכל בשביל ליצור את החוויה הביתית והחמה ביותר שניתן, הגם שמדובר הלכה למעשה בעזיבה של הבית וביציאה למסגרת ציבורית יותר. בטווח הארוך, עם זאת, מדובר בהחלטה שאין מי שמתחרט עליה, משום שבמסגרת של דיור מוגן כל אחד מוצא את הזמן להשקיע בעצמו ובתחביביו, בלי שיקולים של מאיזה גיל ניתן לעבור לדיור מוגן.