מאיזה גיל ניתן לרכוש ולעשות רישיון על בובקט?

עבודת הבובקט היא אחת היעילות והחשובות בעולם הבנייה המודרני

הכלי שאנו מכירים בשם בובקט הוא בעצם כלי שחולק תכונה אחת מאוד מיוחדת עם מכשירים כמו הג'יפ, הפריזר והפלאפון – כולם בעצם קרויים בשמות של חברה ולא בשם האמיתי של הכלי או המכשיר. כך למעשה, הכלי שאנו מכירים בתור בובקט נקרא, למעשה, יעה אופני – והשם בובקט ניתן לו משום שהיצרנית הידועה והמצליחה ביותר בשוק העולמי, המזוהה עם הכלי הזה במידה הרבה ביותר, היא חברת בובקט האמריקאית. בכל מקרה, חשוב להבין את תפקידו של הבובקט בעולם הבנייה המודרני. ובכן, היעה האופני, שהוא למעשה טרקטור קטן עם זרועות המחוברות לצדי תא הנהג אך מחזיקות את הכף הגדולה מקדימה, הוא כלי קטן בעל יכולות תמרון גבוהות במיוחד, ועם זאת גם תפוקת עבודה מרשימה במיוחד. מכלול התכונות הללו הופך את היעה האופני לאחד הכלים בדרישה הגבוהה ביותר בעולם הבנייה המודרני, וישנו תמיד צורך במפעילים מקצועיים נוספים והיקף עבודה נרחב יותר מזה הקיים כיום. אתם בוודאי, בשלב זה, שואלים את עצמכם מאיזה גיל ניתן לעבוד כמפעיל בובקט ומהם הקריטריונים לעבודה – ואנחנו כאן כדי להסביר לכם.

מאיזה גיל ניתן להתחיל להפעיל בובקט ולהוציא רישיון?

• מה חייבים? כאשר אנחנו רוצים להוציא רישיון על בובקט, חשוב להבין שאין רישיון שמתייחס ישירות לבובקט כמכשיר בפני עצמו. לא, הרישיון אותו מוציא משרד התחבורה עבור היעה האופני הוא רישיון מכונה ניידת, שתופס גם על כלים נוספים – שופל, באגר, מחפרון ועוד. הקריטריונים לקבלה לקורס רישיון מכונה ניידת הם קודם כל גיל – ניתן להתקבל אך ורק מגיל 17 ומעלה. בנוסף לגיל, חשוב גם רישיון הנהיגה – חייב שיהיה קיים רישיון נהיגה בתוקף לתקופה של למעלה משנה. אם ישנו רישיון קודם על טרקטור, הרי שמספיק ותק של חצי שנה.

• האם זה כדאי? בסופו של דבר, תהליך הוצאת רישיון המכונה הניידת הוא תהליך קצר למדי, והקורס עצמו אורך כארבעה ימים סך הכל. ביחס להשקעה הדי מינימאלית הזו, האפשרויות שניצבות בפנינו לאחר סיום הקורס הן מרשימות במיוחד. כאמור, ישנו צורך קריטי ומהותי במפעילי בובקט, וענף הבנייה שזקוק לכלים שיכולים לתמרן במרחבים מוגבלים ולבצע עבודה איכותית רק יזדקק ליותר ויותר אנשי מקצוע בתחום זה.

שילוב תעסוקתי כמפעיל בובקט

כמו בכל תחום עיסוק אחר בעולם, כאשר הביקוש עולה כך גם עולות המשכורות וכך גם עולה היצע העבודות. בכל מה שנוגע להפעלת בובקטים, מדובר באמת בולטת במיוחד – הוצאת רישיון בובקט כיום היא קלה ופשוטה, ומיד לאחר הוצאת הרישיון ניתן להשתלב במסגרות שונות ומשונות של בנייה ומלאכה, ולהצטרף גם אנחנו לעולם תעסוקתי רווחי במיוחד של מפעילי בובקט.