מאיזה גיל ניתן לתת לילד מחית מרק?

מרק הוא מסוג המאכלים שלא משנה באיזה גיל אתה, הוא תמיד יהיה מזין, בריא וטעים. השילוב בין ירקות או אוכל מוצק שמתבשל לאיטו בסיר ברוטב ועשבי תיבול יוצר מאכל עם טעם ייחודי שקל מאוד לעכל אותו בזכות המרכיבים הנוזליים שבו. מסיבה זו, כאשר מתחילים לתת לפעוטות אוכל שאינו הנקה או תמ"ל, אחת ההמלצות היא להתחיל במרק.

מתחילים במרק- החל מאיזה גיל?

נתחיל ונאמר, כי לפי המלצות משרד הבריאות, מומלץ להתחיל מגיל חצי שנה בטעימות של סוגי מאכלים שונים לפעוט. בגיל זה, הפעוט כבר יודע לשבת, להושיט ידיים ולהתמקד באוכל, וכן הרפלקסים שלו הנוגעים לבליעה והזזת הלשון, כבר מפותחים יותר. בעבר ההמלצה הייתה להתחיל בין הגילאים 4-6 חודשים, הוראה שיצרה מצב שבו הורים החלו בנתינת מזון מוצק בגילאים צעירים ובכמויות שאינן מתאימות לפעוט שזה עתה רק נגמל מחלב. לכן, נדגיש ונאמר כי גם שזה נוגע לשלב הטעימות ולהכנת מרק, מומלץ לתת לתינוק את הנוזל במנות קטנות מאוד, על קצה האצבע או על כפית לפעוטות. כמו כן, את המרק יש לתת רק לאחר תקופה שבה התינוק נחשף לירקות שונים ונראה שאינו מפתח אליהם אלרגיה.

על מה חשוב להקפיד בעת הכנת המרק לפעוט שלכם?

ראשית כל, באמרנו מרק, הכוונה אינה בהכרח לנוזל שהוא חם. ניתן בהחלט גם לתת מרק בנוסח קר לפעוט. שנית, חשוב להכניס למרק ירקות מגוונים אך הקפידו קודם לכן להשרות אותם במים רותחים מספר דקות. השתדלו להוריד את הקליפה מן הירקות שכן היא עלולה להכיל שאריות מזהמים ובחלק מהירקות היא מכילה סיבים שיקשו על הפעוט לבלוע. לאחר ההשרייה במים רותחים, חשוב לרסק את הירקות היטב עד שיהפכו ממש למחית נוזלית לכל דבר. זכרו שהפעוט שלכם עדיין אינו יכול ללעוס וגם הכמויות שהוא יכול לבלוע קטנות מאוד. לכן עדיף לעשות את הנוזל הזה כמה שיותר קל לאכילה ועיכול. אם החלטתם להכניס למרק פתיתים או אורז, זכרו לטחון גם אותם היטב וכמובן לדאוג שיהיו מבושלים ככל שניתן. בשלב הראשון, עדיף להמנע מתבלינים וגם לא להשתמש באבקת מרק.  הנוזל היחיד שיש להוסיף הוא אך ורק מים. בשלב הראשון,  כדאי להכין את המרק על בסיס ירקות כדוגמת גזר, דלורית, קישוא ודלעת. מדובר בירקות העשויים יחידה אחת ובעלי מעט גרעינים יחסית. כעבור כמה חודשים לקראת גיל 8 חודשים לערך, ניתן להתחיל להכניס גם למרק עגבניה מבושלת, תפוח אדמה, ואפילו כרובית וברוקולי.

זכרו כי בשלב הראשון עדיין לא מדובר בתחליף לארוחה

חשוב לומר, כי בשלב הטעימות בו הפעוטות בעיקר נחשפים למאכלים חדשים ואוכל מוצק, גם מרק וגם פירות או ירקות אינם משמשים כארוחה שלמה. הם יכולים להיות כתוספת פחמימה או כגיוון קל לשגרת תחליף החלב. רק בשלב מאוחר יותר לקראת גיל שנה ומעלה, כאשר התינוק מסוגל לאכול כמויות גדולות יותר מומלץ לעבור לארוחות ממשיות המבוססות על מזון מוצק ומרוסק. בכל אופן, אם אינכם בטוחים שמותר או שזהו השלב המתאים עבור ילדכם באופן אישי, מומלץ להתייעץ בנושא עם רופא ילדים או אחות בטיפת חלב שיוכלו לתת לכם מענה מותאם אישית בנושא.

מחית מרק

ומה לגבי הכנת המרק מראש וקירורו?

מומלץ ככל שניתן לתת לתינוק מחיות מרק טריות שבישולן הסתיים זה עתה והתקררו מעט. ניתן להשתמש גם במחיות מוכנות מראש, המצויות כיום על המדפים, אך חשוב להקפיד ולהשתמש בכאלו שתאריך הייצור שלהן קרוב ככל האפשר ליום הקנייה עצמו. לגבי מרקים שהוכנו בבית, ניתן לתת מרקים בני עד יומיים. היות ובמרקים ביתיים לרוב אין שימוש בחומרי שימור, המרק אינו יכול להשמר למשך זמן רב ואם הוא מבוסס על ירקות, לאורך זמן הם גם מתחמצנים בו יותר מהר משום שהם מרוסקים. לכן, מפאת הזהירות עדיף שלא לשמור את המרק לתינוק שלכם יותר מיומיים במקרר.

וזכרו, מרק הוא תוספת או צעד בדרך למעבר למזון מוצק. הוא אומנם דורש הכנה וטרחה אך הוא ייקל משמעותית את המעבר של הילד לאכילה של מזון מוצק וכמויות גדולות יותר של מזון. כמובן, חשוב לעשות את הכל בצורה הדרגתית, מתונה וזהירה בכל שלב.