מאיזה גיל מומלץ להיות מטפלת לתינוק?

האם החלום שלך הוא לטפל בתינוקות מקסימים, ולדאוג להיות חלק חשוב מההתפתחות שלהם, לדאוג להם, ולתת להם מלא אהבה? נשים רבות, מגלות כי להיות מטפלת, זו ההזדמנות עבורן לשלב תחום שהן מאד אוהבות שהוא טיפול בילדים – לצד יכולת לקבל עבודה טובה, בתנאי שכר מוצלחים למדי. אולם, כמובן שבקרב נשים צעירות עולה שאלה חשובה – מהו בעצם הגיל, שהחל ממנו אפשר להיות מטפלת לתינוק? זו שאלה שהיא לא פשוטה, ויש כמה דברים שדורשים את ההתייחסות שלנו, בכדי שנבין מהו הגיל האידאלי להתחלת עבודה בתחום.

מטפלת לתינוק

התייחסות לנשואים הקושרים לגיל

  • האם יש הוראה בחוק? – יש לזכור כי במקרים רבים מטפלת לתינוק היא עצמאית ואיננה שכירה. מבחינה זו, אפשר לטעון שבכל גיל, יכולה כל אחת להיות מטפלת בתינוקות. נערות רבות למשל משמשות בפועל כמטפלות בתינוקות, בעיקר של קרובי משפחה – בין אם מדובר על אחים קטנים, אחיינים, בני דודים, וכיו"ב. עם זאת יש לזכור שבמקרים הללו, מדובר יותר על שמרטפות מאשר על עיסוק מלא בתור מטפלת. בעקרון, מותר גם לנערה בת 16 ללכת ולהציע את עצמה כמטפלת – השאלה היא איזה הורים יבחרו במטפלת. יש לזכור כי ההורים מחפשים מישהי עם ניסיון, עם ידע, ועם רקע בתחום, כך שגיל ההתבגרות, וגם גיל הצבא, הם לא הגיל האידאלי.

 

  • האם לאחר השחרור? – לא מעט בחורות לאחר השחרור, תוהות האם כדאי להן לעבוד בתחום. מדובר ללא ספק על תחום שיכול לקרוץ מאד, שכן זהו אפיק מעולה לבחורה צעירה לעבוד בתור מטפלת לתינוק, להרוויח כסף, ולחסוך אותו לטובת לימודים בתחום החינוך והסיעוד, או בכל תחום אחר – אולם האם יש להן ביקוש? אין ספק שכבר יש לא מעט הורים שישמחו לשכור את שירותיה של מטפלת צעירה – אך כזו שנחשבת לאחראית. את יכולה להתחיל ולחפש את עצמך בסביבה הקרובה ולצבור ניסיון – ומכאן תוכלי להמשיך ולהיות מטפלת עבור תינוקות נוספים ככל שהזמן יחלוף. קחי בחשבון שלהיות מטפלת לתינוק זו אחריות רבה – רצוי מאד לראות כיצד מטפלות אחרות עובדות, ולקחת בחשבון שלא כל זוג הורים ירצה לשכור מטפלות צעירות – אך יש כאלה שכן ודווקא אותך.

 

  • עד לאיזה גיל אפשר? – להיות מטפלת לתינוק זה יתרון מבחינה אחת מרכזית מאד – כמעט ואין גיל מקסימלי לתפקיד! למעשה, הורים רבים אף מעדיפים נשים מבוגרות, מתוך ההנחה שמדובר על נשים שכבר צברו ניסיון רב – אלו נשים שכבר הפסיקו לגדל ילדים, וחלקן אפילו נכדים. מבחינה זו, את נחשבת לאמינה הרבה יותר, וזה אפיק פרנסה מוצלח.

 

אז מה המסקנה הסופית?

המסקנה היא שכדאי להתחיל לחשוב על קריירה בתחום מעט אחרי השחרור הצבאי, אם כי כדאי לא למהר – גם אם תמתיני עוד מספר שנים, ואף תעשי תואר בתחום החינוך לגיל הרך – תוכלי להיות מטפלת מוכשרת יותר, וכמובן למשוך יותר מעסיקים.